بعید میدونم کسی بوده که توی زندگیش به خودکشی فکر نکرده باشه ، و شاید تا مرز خودکشی هم جلو رفته باشه و شاید خیلی ها هم خودکشی کردن و جون سالم به در بردن . منم خیلی به خودکشی فکر کردم و چندباری هم قصد خودکشی داشتم ( مسخره ترینش به خاطر اون دختر رذل خائن بود که وقتی رفت میخواستم خودمو بکشم . حتی با یادآوری این موضوع هم دلم میخواد از شدت خجالت صدتا جیغه بزنم ! ) بگذریم … یادمه تو یکی از اون روزای سخت زندگی ، که حس کردم دیگه اجر زندگی کردن به زجرش نمی ارزه ، رفتم تو باغمون و میخواستم خودمو دار بزنم . هیچ وقت اهل قرتی بازی و سوسول بازی نبودم ، و دیگه جونم به لبم رسیده بود ، و واقعا میخواستم خودمو بکشم . ظهر بود و یه یارویی که باغش کنار باغمون بود داشت تو باغش میپلکید . نمیشد که جلوی اون طناب رو به درخت گره زد . زیر یه درخت نشستم و منتظر شدم غروب بشه و اون بره خونشون … اون قدر حرص خورده بودم و داغون بودم که سرم از شدت درد داشت میترکید . واسه همین خواستم یه کاری کنم که وقت بگذره . موبایلم رو درآوردم . تو اون موقعیت که نمیشد آهنگ گوش داد ! برام فرقی نمیکرد چی باشه ، فقط میخواستم یه صدایی بشنوم که حواسم رو از این چند لحظه باقی مونده عمرم پرت کنه . چند تا کتاب صوتی داشتم که همینجوری یکیشون رو انتخاب کردم . قسمت اول رو گوش کردم ، قسمت دوم رو هم گوش کردم ، قسمت سوم رو هم گوش کردم ، قسمت چهارم رو هم گوش کردم ، قسمت پنجم هنوز تموم نشده بود که بلند شدم ، سوار موتورم شدم و رفتم خونه و برای اولین و آخرین بار تو زندگیم مادرمو بغل کردم ، و از اون به بعد مثه بچۀ آدم به زندگیم ادامه دادم !

کتاب صوتی مروارید های پشیمانی نوشته فیلیپ کلودل ، با صدای دلنشین بهروز رضوی

قسمت اول
قسمت دوم
قسمت سوم
قسمت چهارم
قسمت پنجم
قسمت ششم

میپسندم(۳)خوشم نیامد(۰)
مرواریدهای پشیمانی

پیمایش نوشته


2 دیدگاه در “مرواریدهای پشیمانی

 1. هیچ اشکالی نداره
  اتفاقا خیلی هم خوب! گاهی بد نیست آدم بشینه و به این فکر کنه که چی داره و چی نداره. اون موقع عاقلانه تر فکر میکنه، عاشقانه تر فکر میکنه.
  تا زمانیکه به خودت یا کس دیگه ای صدمه نزدی، جایی برای خجالت کشیدن نیست. اینا یه جرئی، یه مرحله ای از روند بزرگ شدنه. امیدوارم هیچ وقت دیگه لازم نباشه بری و به این فکر کنی که می ارزه، نمی ارزه ...

  میپسندم(۰)خوشم نیامد(۰)
  1. شرایط سخت و روزای سخت و اتفاقات سخت زندگی ، مثه تیغ دولبه میمونه ، یا میتونه دخلت رو بیاره ، یا میتونه راهنمای زندگیت باشه تو آینده . به قول اون دیالوگ معروف ، زخمی که تو رو نکشه ، قویترت میکنه !
   آره قبلا هم که گفتم ، خدارو شکر شبا سرم رو بدون عذاب وجدان روی بالشت میذارم .
   ممنون از آرزوت 🙂

   میپسندم(۱)خوشم نیامد(۰)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *