قبلا تو اینجا در مورد فیلم شین ( shane ) توضیح داده بودم . خوشبختانه کتابش رو هم پیدا کردم که با اینکه قدیمی هست و کیفیت اسکنی بالایی نداره ، ولی خوب اونی که اهلشه از همینم لذت میبره !

رمان کلاسیک و بسیار مشهور شین نوشته جک شیفر از زبان یک پسرک خردسال به نام باب و با قهرمانی به نام شِین، روح غرب وحشی را برای خواننده نمایان می سازد. باب به نسبت جثه و تجارب خود همه چیز را درشت تر، عظیم تر و بغرنج تر می بیند و شین مردیکه به زندگی سرد و ساکت او وارد می گردد نیز با همین معیار سنجیده می شود. محیط در اطراف پسرک آبستن حوادثی ناگوار است. او اضطراب و وحشت را همه جا احساس میکند و احتیاج به کمک و دلگرمی دارد. در این حال شینِ عظیم و نیرومند با شخصیت عمیق و مرموز خود به زندگی او وارد می شود و برای او مثل یک بت مورد پرستش و در قاموس انسانها، نمونه یک بشر کامل، جوانمرد، مهربان و زورمند قرار می گیرد. در اینجا به جاست از فیلم دیدنی “شین” ذکری به میان آید، مخصوصا چون این فیلم از آثار کلاسیک سینمای آمریکا محسوب می شود و هنرمند بزرگی چون “جورج استیونس” آنرا ساخته است و هنرپیشگانی نظیر “آلن لد” و “وان هفلین”، نقشهای اصلی آنرا بازی می کنند.
شیفر ابتدا این داستان را در سال ۱۹۴۶ به صورت یک داستان کوتاه و در سه قسمت در مجله Argosy (آرگوسی) نوشت که عنوان اصلی آن هم Rider From Nowhere (به فارسی: سوارکاری از ناکجاآباد) بود، اما چنان به شخصیت خودساخته شِین علاقمند شد که به تدریج بر آن افزود و نهایتا در سال ۱۹۴۹ شاهکاری از ادبیات وسترن را خلق کرد.

دانلود

shane

میپسندم(۱)خوشم نیامد(۰)
دانلود رمان شین ، شاهکار ادبیات وسترن

پیمایش نوشته


2 دیدگاه در “دانلود رمان شین ، شاهکار ادبیات وسترن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *