… موقعیت آلکاتراز از نظر منطقه ای که در آن قرار گرفته بود نیز ، به وخیم تر شدن وضع روحی زندان دامن می زد . ما هر روز از آلکاتراز نظاره گر دنیای بیرون با تمامی شکوهش بودیم و هر روز این مناظر به ما یادآوری می کرد که چگونه زندگی خود را به نابودی کشیدیم و آن را تباه کردیم . وقتی باد از طرف سانفرانسیسکو می وزید و به صخره ها می خورد ، ما صدای موزیک و خنده و شادی افرادی را که در باشگاه یاچت بودند ، می شنیدیم و یا صدای فریاد شادی آنهایی که با کشتی گذر می کردند ، به وضوح به گوشمان می رسید . در حالی که خود در سلولهای دلتنگ و غم انگیز انفرادی مان بودیم . این مناظر و این صداها با فشارها و تشویش ها و یاس و تنهایی ما می آمیخت و به ما ندا می داد که در این محیط عمرمان به پایان خواهد رسید . به علاوه ما می دانستیم که دوره محکومیتمان طولانی است و زندانیان خوبی هم نبودیم ، پس می بایست مدتهای مدید را در این زندان بگذرانیم و این افکار ، این حقیقت را که در زندان خواهیم پوسید ، در ذهنمان تثبیت می کرد .
آلکاتراز در نفرت ، خشونت ، عصبانیت و تنهایی خلاصه شده بود و تعجبی نداشت که عده ای نتوانند به زندگی در آن ادامه دهند و جان عزیز خود و یا دیگران را حفظ نمایند . هر چه دوره محکومیت طولانی تر بود ، محرومیت بیشتر میشد و احساس اینکه چرا باید به این زندگی ادامه بدهم را در زندانی تشدید می کرد و بخشی از افکار روزانه او را همین مسئله تشکیل میداد . تنها راه رهایی از این وضعیت دشوار ، فرار بود که آن هم همیشه با فکر مرگ ، همراه بود . من معتقدم که این وضعیت اغلب سبب می شد ، آنان به طور ناخودآگاه آرزوی مرگ کنند ، چرا که احساس می کردند طریقه زندگی آنان ارزش ادامه دادن به آن را ندارد . گاه مرگ به این چنین زندگی ارجحیت می یافت . هیچ کس از چنین افکاری رها نبود …

آلکاتراز ، نوشته جیم کوئیلین

آلکاتراز ، نوشته جیم کوئیلین

میپسندم(۱)خوشم نیامد(۰)
آلکاتراز

پیمایش نوشته


4 دیدگاه در “آلکاتراز

  1. سلام
    سایتتون خیلی فوق العاده است. خیلی خوشحالم که این سایتو پیدا کردم ..فیلمنامه هایی که خیلی دنبالش گشتم رو بالاخره اینجا تونستم پیداشون کنم.
    فیلم فوق العاده شرلوک هولمز که مارک گیتیس فیلمنامه شو نوشته جز فیلمنامه هایی هستش که لازمه خونده بشه تو هیچ سایتی نیست... اگه این فیلمنامه رو تو سایتتون بزارین خیلی خیلی ممنون می شم.
    موفق باشید....

    میپسندم(۰)خوشم نیامد(۰)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *